4 Şubat 2018 Pazar

Gilgamesh - Bilgi Paylaşımı Sosyal Platformu


Son zamanlarda birbiri ardına birbirinin aynısı icolardan sonra haftanın son yazısını farklı bir projeye ayırmak istedim. Gilgamesh bizim bildiğimiz adıyla Gılgamış https://www.gilgameshplatform.com adresinde icosunu hayata geçiriyor ve saatler içerisinde %21 veren bonusları sona erecek.

Bilginiz var mı bilmiyorum ancak yazılan bir kitap karşılığında en iyi parayı kazanan kişi yazar değil. Hatta yazarın ilk kitabıysa ve gerekli desteği yoksa matbaa kadar bile kazanamıyor. Yapımcı kitabı yayınlamak karşılığında pastanın en büyük dilimini neredeyse her zaman yiyor. Tek istisna yazarın artık tanınmış ve kitapları belli bir miktar satan bir isim olması durumlarında yaşanıyor. Gilgamesh yaratacağı platform ile yayıncıyı devreden çıkartıyor ve yazar ile okuyucuları bir araya getiriyor.

Platformda kendi kitabınızı yayınlayabiliyor, satın alabiliyor, yorum yapabiliyor ve gil token kazanabiliyorsunuz. Tüm ekosistem gil tokenlarla sağlanıyor. Gil tokenlar ile platform değişikliği ile öneride bulunabiliyor, oylamalara katılabiliyorsunuz. Kitap, ekitap ve sesli kitaplar satın alabiliyorsunuz. Yazarlar kendi kitaplarını yayınlayabilmek için gereken masrafları ödeyebiliyor yine aynı şekilde gil tokenlar karşılığında sattıkları kitaplarından para kazanabiliyorlar.Açıkçası bir başka kripto ödeme yöntemi ya da bir başka bankasızlara banka hiç olmadı bir başka merkezsiz reklamcılık projesi yazmaktansa daha değişik bir proje olan Gilgamesh'i tercih ettim. Malesef kitap okumayan bir ülkeyiz. Bu tarz yenilikçi projeler gençlerin kitaba daha fazla ilgi göstermesini sağlayabilir. Umarım yazarlarımız bu tarz bir platformu görmezden gelmezler ve belki ilk başlarda bir getirisini alamasalar bile inatla kullanmaya çalışırlar.

Sonuç olarak bilgi paylaştıkça çoğalır. Aracıların ortadan çıkmasıyla, yazar ve okuyucuların daha mutlu olacağı bir gelecek neden olmasın. Umarım gilgamesh başarılı olur ve hiç bir şey olmasa bile en azından yayıncılar pabucun pahalı olduğunu fark ederler ve buna göre hareket ederler.

Websitesi: https://GilgameshPlatform.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder